Jakie kafelki na ścianę do łazienki?

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Obecnie do wyboru mamy setki aranżacji, wzorów, kształtów i wielkości płytek. W obliczu tak ogromnej gamy produktów bardzo ciężko jest wybrać takie, które stworzą jedną, spójną przestrzeń, pasującą stylem do reszty pomieszczeń. Dlatego bardzo istotne jest przestrzeganie kilku zasad podczas poszukiwania wymarzonych płytek. Wówczas łazienka z pewnością będzie przytulna, stylowa i jedyna w swoim rodzaju.
Czym kierować się, wybierając kafelki do łazienki na ścianę?
Aby cała koncepcja ostatecznie wyglądała dobrze, ukrywała mankamenty pomieszczenia i uwydatniała jego zalety, warto trzymać się kilku uniwersalnych zasad, dzięki którym wybór po pierwsze się zawęzi, a po drugie z pozostałych typów płytek będzie zdecydowanie łatwiej zdecydować się na te jedyne.
Kafelki do łazienki na ścianę w jasnych odcieniach (wanilia, biel, beż, brąz, drewno) świetnie sprawdzą się w niewielkich łazienkach. Tego typu ceramika świetnie komponuje się z armaturą i dodaje świeżości, lekkości oraz skandynawskiego charakteru. Taką kompozycję przełamać można kilkoma dekorami lub ozdobnymi listwami w miejscach kluczowych jak wanna, lustro czy zabudowa stelaża WC.
Chociaż płytki ciemne są bardzo modne, trzeba liczyć się z tym, że optycznie nieco zmniejszą pomieszczenie. Jeżeli jednak nie chcemy z nich rezygnować, można wyłożyć podłogę w odcieniach betonu, kamienia czy szarości, a kafelki do łazienki na ścianę uzupełnić spójnymi kolorystycznie elementami.
Płytki łazienkowe Domino – gotowy pomysł na Twoją łazienkę
Doskonałe możliwości stwarzają niekiedy całe serie fabrycznie dopasowanych do siebie kilku rodzajów płytek. Takie są np. płytki łazienkowe Domino. W ramach jednej serii do wyboru jest kilka różnych płytek spójnych ze sobą kolorystycznie i stylowo. Dzięki temu w bardzo prosty sposób można stworzyć projekt łazienki rodem od projektanta!
Płytki łazienkowe Domino to zazwyczaj dwa lub trzy rodzaje kafelek do łazienki na ścianę, jedna lub dwie opcje na podłogę (często propozycje te uwzględniają wersję jasną i ciemną) oraz kilka możliwości płytek dekoracyjnych. Najczęściej są to dopasowane kolorystycznie szklane listwy, modne dekory z motywem liści czy eleganckie elementy ze szkła.
W takich aranżacjach świetnie sprawdza się podwieszana armatura i prysznic typu walk-in. Pozwala to nadać pomieszczeniu elegancji i optycznie powiększyć dostępną przestrzeń. Dobrym wyjściem jest też użycie poziomych dekorów do wizualnego poszerzenia pomieszczenia, a pionowych do jego wydłużenia.
Płytki zwykłe czy rektyfikowane?
Zarówno płytki na podłogę, jak i kafelki na ścianę do łazienki, mogą być rektyfikowane. Jest to opcja o co najmniej kilkanaście złotych droższa od tradycyjnych (w przeliczeniu na metr kwadratowy), jednak jeżeli zależy nam na perfekcyjnym dopasowaniu elementów, będzie to wybór trafiony.
Płytki rektyfikowane są cięte mechaniczne, a więc niemal identyczne co do rozmiaru. Można układać je nawet jedna przy drugiej, dzięki czemu fuga będzie widoczna minimalnie lub wcale. W przypadku płytek nierektyfikowanych, różnice w wielkości kafelków mogą być większe. Jeżeli jednak planujemy szerszą fugę, nie będzie to stanowiło problemu.