Jak często wykonywać przegląd roweru?
Sprawny rower to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa – zarówno jego właściciela, jak i innych użytkowników dróg lub szlaków. Nie wszystkie spośród czynności konserwacyjnych i napraw jesteśmy w stanie wykonać we własnym zakresie – wymiana lub remont niektórych podzespołów wymaga specjalistycznej wiedzy i odpowiedniego sprzętu. Warto więc systematycznie sięgać po profesjonalne usługi fachowców.
Kiedy przegląd roweru jest niezbędny?
Osoby o wysokich zdolnościach manualnych i pasji do majsterkowania zapewne nie będą zbyt częstymi gośćmi w serwisie rowerowym, jednak i one powinny co jakiś czas pokusić się o profesjonalny przegląd swojego jednośladu. Fachowcy zwłaszcza jego znaczenie dla bezpieczeństwa. Przykładowo, co 4000 kilometrów powinny zostać wymienione zużyte łożyska w kołach i supporcie, Również inne podzespoły roweru wymagają sukcesywnych napraw lub czynności serwisowych, a ich odwlekanie lub unikanie może prowadzić do powstania poważnych uszkodzeń lub szybszego zużycia się sprzętu.
Równie istotne jest odpowiednie zabezpieczenie roweru przed zimą. Przed odstawieniem sprzętu na balkon lub do piwnicy powinniśmy dokładnie go oczyścić i osuszyć. Problemem mogą mieć również osoby, które korzystają z rowerów w sezonie jesienno-zimowym. Powszechnie używana w naszym kraju sól drogowa przyczynia się do niszczenia klocków hamulcowych, a mieszanina błota i piasku działa na wiele rowerowych podzespołów niczym swoista tarka.
Systematyczna konserwacja sprzętu jest więc konieczna po to, by nie dopuścić do powstania poważnych uszkodzeń. Jeśli mieszkasz w Warszawie, skorzystaj z usług polecanej firmy JR CONCEPT, której oferta dostępna jest na stronie: http://www.jrconceptbikes.pl/, gdzie naprawisz lub oddasz do serwisu sprzęt rowerowy. Firma dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, gwarantuje najwyższą jakość usług i bezpieczeństwo.
Koszty przeglądu serwisowego – czy warto je ponosić?
Zwykle cennik serwisu rowerowego obejmuje co najmniej dwa typy przeglądów: podstawowy i rozszerzony. Pierwsza z wymienionych wersji obejmuje najczęściej regulację hamulców, przerzutek i połączeń śrubowych, kontrolę ciśnienia w oponach oraz ich stanu, kontrolę łożysk, centrowanie kół, uzupełnienie smarów, a w niektórych wypadkach – mycie całego roweru specjalistycznymi środkami. Przegląd rozszerzony ma podobny zakres, jednak jest znacznie dokładniejszy, bowiem w jego trakcie rower jest rozkładany na części, a każda z nich – czyszczona i smarowana. Oczywiście w końcowej fazie sprzęt jest ponownie składany.
Przegląd pozwala również na dokładną ocenę stanu roweru oraz usunięcie ewentualnych szkodliwych efektów niewłaściwie przeprowadzonych przez użytkownika napraw. Warto więc zaufać specjalistom – ich działania dają nam gwarancję wysokiej jakości prowadzonych prac. Mechanicy z wieloletnim doświadczeniem, dysponujący odpowiednim sprzętem, są w stanie przeprowadzić je szybko i sprawnie, a koszt ich działań będzie zdecydowanie niższy niż wydatki, związane z usunięciem poważnej awarii lub zakupem nowego roweru.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.