Telematyka – co to jest i gdzie jest wykorzystywana?
Telematyka jest terminem określającym wiele różnych technologii o kluczowym znaczeniu. Najczęściej pojęcie to używane jest w kontekście pojazdów, które poruszają się po drogach. Czym dokładnie jest telematyka i jakie jest jej zastosowanie oraz jaką rolę ma system S-DEUTZ?
Telematyka – co kryje się pod tym terminem?
Telematyka to szerokie pojęcie i w jej zakresie znajdują się różnego rodzaju urządzenia telekomunikacyjne, których zadaniem jest umożliwienie przechowywania, wysyłania i odbierania danych. Pod hasłem telematyka kryje się też nawigacja satelitarna i jej różne funkcjonalności, jak również sprzęty połączone z pojazdami, dzięki którym można kontrolować i śledzić ich przemieszczanie się.
Działanie telematyki opiera się w dużym stopniu na technologii bezprzewodowej transmisji danych, takich jak dane satelitarne i sieci komórkowe. Dzięki nim systemy telematyczne mogą funkcjonować z dużą dokładnością i ograniczoną szansą na popełnienie błędu. Dane zbierane są przez systemy telematyczne w czasie rzeczywistym za pomocą urządzeń śledzących GPS zamontowanych w danym pojeździe. Następnie te informacje są przekazywane przy użyciu sieci bezprzewodowych i następnie przesyłane do serwerów internetowych. Ich zadaniem z kolei jest przetwarzanie ich i dalsze formatowanie. Na tych mechanizmach opiera się na przykład lokalizacja pojazdów za pomocą GPS.
Telematyka S-DEUTZ i jej możliwości
Telematyka S-DEUTZ to możliwość połączenia maszyn w sieć, a tym samym szansa na monitorowanie całej floty wyposażonej w silniki DEUTZ. Nieważna jest lokalizacja sprzętu. System pozwala na monitoring danych w czasie rzeczywistym z dowolnego miejsca. Dzięki temu zwiększa się wydajność, a obniżeniu ulegają koszty użycia danej maszyny. Sama instalacja oraz obsługa systemu nie przysparza problemów, a dostępność strony S-DEUTZ przez cały czas ułatwia obsługę. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.bthfast.pl/akcje-specjalne-i-promocje/85-nowosc-s-deutz-telematics.
Co istotne, można wybierać między pakietem podstawowym a rozszerzonym, które oferują różne funkcje. Pakiet podstawowy jest wsparciem dla operatora danej maszyny i pomaga w prawidłowej obsłudze silnika. Daje informacje o położeniu maszyny, godzinach pracy i obciążeniu silnika, kodach błędów, poziomie płynu chłodzącego czy też temperaturze płynu chłodzącego. Z kolei pakiet rozszerzony jest przeznaczony dla personelu o wysokich kwalifikacjach w profesjonalnej obsłudze silników DEUTZ. Dodatkowymi informacjami w tym pakiecie jest monitoring ciśnienia i temperatury powierza, ciśnienie oleju, napięcie akumulatora czy poziom zanieczyszczenia filtra powietrza.
Zalety telematyki S-DEUTZ
Zastosowanie telematyki S-DEUTZ przynosi wiele korzyści, ponieważ to rozwiązanie posiada sporo zalet. Po pierwsze, zapewnia określenie dokładnej geolokalizacji maszyny, co wpływa na podniesienie bezpieczeństwa. Po drugie, dzięki informacjom ostrzegawczym można optymalnie zaplanować serwis pojazdu, co wpływa na wydajność i obniżenie kosztów obsługi danej maszyny. Po trzecie, dzięki systemowi S-DEUTZ można optymalnie zarządzać serwisem całej floty, w tym planować przeglądy w oparciu o wiadomości w systemie telematyki S-DEUTZ. I wreszcie – system pozwala też szybko zdiagnozować daną usterkę i przeanalizować ją, co pomoże w krótszym czasie ją zlikwidować i nie doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.