4 porady, jak posprzątać mieszkanie po remoncie

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Zanim zaczniesz cieszyć się nowym wyglądem swojego mieszkania lub domu, musisz dokładnie posprzątać po ekipie budowlanej. Poznaj 4 rady, które Ci w tym pomogą.
Porada pierwsza: zabezpiecz meble i podłogę
Pierwsze czynności związane ze sprzątaniem mieszkania, powinieneś rozpocząć jeszcze przed wejściem ekipy budowlanej. Właściwe zabezpieczenie mebli – a najlepiej usunięcie ich z pomieszczeń, w których będą odbywać się prace budowlane – jest absolutnie kluczowym krokiem. Nie tylko przeszkadzają one w swobodnym wykonywaniu prac, ale przede wszystkim mogą zostać uszkodzone lub zabrudzone.
Gdy już wszystko zostało usunięte, należy zadbać o ochronę podłogi poprzez zabezpieczenie jej przez plastikową folią. Bez trudu można ją znaleźć w marketach budowlanych, ale również w sklepach z artykułami gospodarstwa domowego. Ich montaż nie jest trudny, poradzisz sobie z nim, nawet jeśli nie masz doświadczenia w pracach remontowych.
Porada druga: zamów kontener na gruz
Decydując się na wynajem kontenera na gruz, oszczędzisz sobie sporo pracy już podczas sprzątania po remoncie. Trafią do niego wszystkie odpady budowlane, a ich utylizacją zajmie się firma dostarczająca sam pojemnik. Taką usługę oferuje między innymi firma Skiprex, udostępniająca kontenery na gruz w Sobótce i okolicach.
To rozwiązanie nie tylko zapewnia wygodę, ale przede wszystkim pozwala zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Co ważne, dostępne są różne rozmiary pojemników na gruz, dzięki czemu łatwo można dopasować ich pojemność do wielkości samego remontu.
Między innymi dlatego, wynajem kontenera na gruz polecany jest również w przypadku drobnych remontów.
Porada trzecia: sprzątanie na sucho
Kiedy w końcu ekipa remontowa opuści mieszkanie lub dom, można przejść do najważniejszego etapu sprzątania. To warto rozpocząć od czyszczenia na sucho. Jeśli rozpoczniesz od razu od mycia na mokro, poremontowy pył i kurz szybko zamienią się w wilgotne błoto. W ten sposób podłoga i ściany będą jeszcze bardziej zabrudzone niż wcześniej.
Do usunięcia kurzu najlepiej wykorzystać odkurzacz przemysłowy. Bez przeszkód można go wypożyczyć na kilka godzin. Koszt jego wynajęcia nie będzie duży, a osiągnięte efekty będą znacznie lepsze niż w przypadku korzystania ze zwykłego odkurzacza – bez trudu radzą sobie nawet z dużą ilością kurzu i drobnym gruzem.
Porada czwarta: mycie, wycieranie i dezynfekcja
Ostatnim etapem jest mycie wszystkich powierzchni. W tym celu warto wyposażyć się w dobrej jakości płyn do czyszczenia oraz zapas szmatek – ze względu na kurz szybko będą zabrudzone.
Do umycia większości podłóg wystarczy zwykły płyn. Jeśli jednak na ich powierzchni lub na listwach przypodłogowych pojawiły się zabrudzenia od farby, konieczne może być użycie rozpuszczalnika.
Szczególną uwagę należy zwrócić na prawidłowe mycie ścian, które niedawno były malowane. W większości przypadków ich czyszczenie to niezbyt dobry pomysł. Wynika to z czasu sezonowania farby, który trwa nawet 28 dni – w tym okresie nie powinno się przeprowadzać żadnych prac na powierzchni ściany.
Warto wyposażyć się również w specjalne pojemniki na odpady, które na pewno znajdą się jeszcze podczas sprzątania. Takie pojemniki można wynająć między innymi na stronie https://skiprex.com/.