Jak transportować uszkodzoną koparkę?
Awaria maszyny budowlanej to problem, z którym musi sobie radzić wielu przedsiębiorców. Jak bezpiecznie przetransportować uszkodzony sprzęt, aby uniknąć dodatkowych zniszczeń? Jak zabezpieczyć koparkę na czas przemieszczania do wybranego punktu serwisowego? To pytania, z którymi mierzą się na co dzień kierownicy m.in. ekip budowlanych. Poznaj najważniejsze kwestie dotyczące załadunku, przewozu i rozładunku zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nie daj się zaskoczyć niespodziewanym sytuacjom!
Co warto wiedzieć o przewożeniu uszkodzonej koparki?
Chcesz poznać regulacje prawne dla transportu wielkogabarytowego? Poszukujesz zaufanego producenta akcesoriów przystosowanych do tego celu?
Przemieszczanie koparki na lawecie podlega pod zapisy ustawy o ruchu drogowym. Warto wspomnieć, że w przypadku największych maszyn, zastosowanie mają normy zawarte w załączniku do ustawy na temat przewozu pojazdów nienormatywnych.
Legalny transport uszkodzonego sprzętu budowlanego wymaga zazwyczaj uzyskania jednostkowych zezwoleń od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W wielu przypadkach konieczne będzie zorganizowanie pilotażu i dokonania specjalnych opłat. O ile przemieszczanie zepsutej mini koparki na lawecie nie powinien dostarczać wielu problemów, o tyle przewożenie urządzenia klasy V stanowi wyzwanie logistyczne.
Producenci platform przewozowych dostarczają rozwiązań przystosowanych do załadunku maszyn o różnej wadze i rozstawie osi. Jeśli potrzebujesz fachowej porady, skontaktuj się z doświadczonym usługodawcą.
Laweta do przewozu koparki – jaki sprzęt wybrać?
Dobór właściwego sprzętu stanowi połowę sukcesu. Jaka laweta do przewozu koparki okaże się najlepsza w Twoim przypadku? Wszystko zależy od specyfiki urządzenia, wykorzystywanego przez Twoją ekipę budowlaną. Najważniejsze czynniki, jakie wpływają na podjęcie właściwej decyzji to m.in.:
- dopuszczalna masa całkowita,
- szerokość platformy do przewozu uszkodzonej maszyny,
- obecność dodatkowych zabezpieczeń, jakie zapewnia producent,
- sposób załadunku lawety,
- parametry techniczne wciągarki (ewentualnie konieczność zastosowania żurawia przeładunkowego).
Im większe gabaryty koparki, tym więcej zmiennych wpływających na bezpieczeństwo przewozu. Skontaktuj się z wybranym producentem urządzeń do transportu maszyn budowlanych, a poznasz optymalną specyfikację zamówionej platformy.
Lawety producent – skorzystaj z fachowej pomocy!
Jeśli zamierzasz regularnie przewozić wielkogabarytowe sprzęty wykorzystywane w branży konstrukcyjnej, rozważ inwestycję we własne. Lawety producent Blyss doradza na podstawie analizy indywidualnych potrzeb. Dzięki temu łatwością uporasz się z przewozem zepsutej koparki do warsztatu naprawczego.
Wejdź na stronę firmy Blyss i dowiedz się więcej o zakresie usług. Zyskaj kompleksowe wsparcie techniczne i dostosuj parametry inwestycji do indywidualnej sytuacji. Lawety od zaufanego producenta pozwolą poradzić sobie z dowolnym wyzwaniem transportowych, zachowując przy tym pełną zgodność z obowiązującym prawem ruchu drogowego.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.