Biznes plan – Jak otworzyć serwis ogumienia w tych trudnych czasach.
Liczba właścicieli samochodów wzrosła dopiero w ostatnich latach. Rośnie również popyt na stacje obsługi samochodów. Podczas eksploatacji w każdym pojeździe występuje duża liczba usterek technicznych. Właściciele samochodów zmuszeni są szukać dobrego serwisu samochodowego, w którym można przeprowadzić diagnostykę i naprawy. Ten obszar jest zawsze aktualny i poszukiwany, więc otwarcie własnego punktu serwisowego to opłacalne przedsięwzięcie o dużym potencjale.
Z tego artykułu dowiesz się, jak założyć własny warsztat samochodowy czy serwis ogumienia , co musisz zrobić i ile pieniędzy powinieneś zainwestować. Podpowiemy na co powinno się zwrócić uwagę, czego nie warto pomijać. Dowiecie się również, gdzie można znaleźć sprzęt warsztatowy oraz czym jeszcze wyposażyć warsztat.
W zależności od serwisu opon potrzebny jest kapitał własny w wysokości od 20 000 do 40 000 euro. Większość Twojego kapitału jest wykorzystywana na zapełnienie warsztatu odpowiednim sprzętem.
Rodzaje serwisów oponiarskich
O ile stacje obsługi oferują pełen zakres przeglądów i napraw pojazdów, o tyle serwis opon to warsztat samochodowy o wąskiej specjalizacji. Przyjrzyjmy się rodzajom pracy wykonywanej przez sprzedawców opon.
Przykłady usług serwisu opon: pompowanie opon, naprawa przebić, sezonowa wymiana opon, naprawy bezdętkowe, demontaż i montaż opon, saldo, przechowywanie opon i felg, recykling opon, Pomiar ciśnienia w oponach.
Istnieją dwa rodzaje serwisu opon:
- Stacjonarny – Jest to usługa naprawy i konserwacji pojazdów w stałej lokalizacji.
- Mobilny – W takim przypadku technik może zostać wezwany do domu lub nawet do prawie każdego miejskiego parkingu.
Koszty zależą od odległości od miasta, w którym znajduje się Twój warsztat. Serwis opon jest również zróżnicowany w zależności od typu pojazdu. Rozróżnia się utrzymanie samochodów osobowych (samochodów osobowych), ciężarowych (ciężarówek) i pojazdów specjalnych.
Usługi i przybliżony koszt otwarcia serwisu ogumienia
Usługi i koszty montażu opon zależą od pojazdu, typu opony, lokalizacji i innych czynników.
Montaż opon do samochodów ciężarowych jest droższy niż do samochodów osobowych. Dlatego, jeśli pozwala na to wielkość warsztatu, nie należy ograniczać się do obsługi samochodów osobowych.
Tworzenie biznesplanu dla biznesu samochodowego
Istnieje możliwość otwarcia warsztatu oponiarskiego w budynku niemieszkalnym. Główną cechą takiego warsztatu jest to, że musi znajdować się blisko jezdni lub autostrady, więc logiczne jest zapewnienie wygodnego dostępu i parkowania.
Najwięcej klientów można spotkać wiosną i jesienią – wynika to z sezonowej wymiany opon.
Musisz wybrać najlepsze godziny otwarcia. Według ekspertów ~wypowiada się: ~Piotr Mirocha – właściciel serwisu oponiarskiego ~ najkorzystniejszy czas na montaż opon to od 6:00 do 18:00.
Jakie informacje musisz zawrzeć w swoim biznesplanie, aby przyciągnąć inwestorów:
Oblicz dobowy ruch w okolicy serwisu i opisz skład jakościowy i ilościowy grupy docelowej.
Kieruj się liczbą pobliskich kompleksów mieszkaniowych i centrów handlowych.
Główną grupą docelową są na ogół mężczyźni w różnym wieku posiadający jeden lub więcej samochodów. 30% odwiedzających to kobiety, a liczba ta rośnie z roku na rok, więc traktowanie handlu oponami jako miejsca wyłącznie męskiego nie jest do końca słuszne.
W planowaniu biznes planu należy podać wymaganą kwotę inwestycji i przewidywany okres zwrotu.
Opis produktów i usług.
Usługi i produkty do sprzedaży w serwisie oponiarskim wybierają inwestorzy projektu lub właściciel. Czasami czas i klienci skłaniają do dodania nowych usług. Rodzaj usług zależy od obszaru serwisowania opon, lokalizacji i innych czynników. Aby zwiększyć zyski, warto oferować klientom więcej usług.
Opis rynku sprzedaży
Charakterystyka Twojej grupy docelowej zależy od kilku czynników: rodzaj pojazdów, które chcesz przejąć do konserwacji,
Lokalizacja i infrastruktura w okolicy (osiedla mieszkaniowe, centra biznesowe, domki letniskowe, autostrada). Warsztat montażu opon musi znajdować się w obszarze niemieszkalnym, który musi posiadać:
- bezpieczne oświetlenie ogrzewanie
- co najmniej jedno okno
- Toaleta i strefa odpoczynku dla pracowników
- do dyspozycji klientów będzie kilka miejsc parkingowych.
Personel w warsztacie
W początkowej fazie kierownik musi przejąć pracę administratora.
Kierownik jest zawsze w kontakcie z klientami, a wszelkie problemy są szybko rozwiązywane.
Znajomość i obsługa urządzeń i przynajmniej podstawowa wiedza, w dzisiejszych czasach firmy dostarczające materiały wulkanizacyjne oraz sprzęt oferują szkolenia z obsługi sprzętu.
Kampania marketingowa w serwisie oponiarskim – ważna ?
Reklama to niezbędny element każdej firmy. Pozwala na nagłośnienie sklepu z oponami po jego otwarciu oraz w trakcie jego eksploatacji.
Posiadanie własnej strony internetowej i kont w mediach społecznościowych jest korzystne, ponieważ pozwala poszerzyć grono odbiorców.
Ponadto następujące metody mogą pomóc w przyciągnięciu większej liczby klientów:
- karty rabatowe i bonusowe oszczędnościowe,
- banery reklamowe i statywy umieszczone kilkadziesiąt metrów od Twojego sklepu z oponami,
Wyświetlaj w Mapach Google i w Internecie.
Konieczność dla firm w XXI wieku to możliwość rejestracji w usługach online. Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie dobrze zoptymalizowane wizytówki w Google Maps, samo jej założenie nie kosztuje nic, ponieważ jest darmowe. Zlecenie pozycjonowania wizytówki Google Maps niesie za sobą dużo korzyści.
Zakup urządzeń
Rozpoczęcie zupełnie nowego serwisu opon nie jest trudne. Ten rodzaj działalności nie stracił na aktualności i cieszy się stałym popytem: każdego roku oferowanych jest coraz więcej samochodów. Jednak konkurencja w tym segmencie jest zacięta i trzeba zrobić coś specjalnego, aby wyróżnić się na tle innych.
Szukając odpowiedniego sprzętu warto sprawdzić czy sprzedawca:
- Sam go dostarcza czy jest on dostarczany kurierem na palecie.
- Czy dystrybutor oferuje naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.
- Sprawdźcie opinie o sprzedawcy i oferowanym sprzęcie.
Za poświęcony czas bardzo dziękuję – Firma Bogusz dystrybutor sprzętu dla wulkanizacji i serwisów ogumienia, marek Butler, Cormach, Rtec oraz dystrybutor materiałów wulkanizacyjnych wiodących producentów takich jak Tip-Top oraz Tech.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.